Sıkça Sorulan Sorular - Yeşil Ambalaj

Sıkça Sorulan Sorular

Oluklu Mukavva Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Oluklu mukavva nedir ?

Oluklu mukavva “liners” denilen iki tabaka kâğıdın iç ortaya gelen oluklu kağıt “fluting” e yapıştırılması ile yapılır. Bu üç tabaka kağıt yapıştığında tek başlarına verecekleri mukavemetten çok daha fazla güçlü hale gelir. Bu hünerli form güçlü ağırlıkları taşıma yeteneğine sahiptir. Bu yapı oluklu mukavvaya önemli sertlik ve dayanıklılık verir. Oluklu yapının içerisinde dolaşan hava da sıcaklık değişimlerine karşı mükemmel koruma sağlayan bir yalıtkan görevi görür…

İstediğimiz adette karton kutu ve koli üretiyor musunuz ?

Siparişleriniz Kutu ve Koli ölçülerine göre üretim adedi değişmektedir. Kutu’da minimum adet 3000 ve üzerinde olmaktadır.  Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kutu ve koli üzerindeki baskıyı yapıyor musunuz ?

Grafik tasarım departmanımız sıfırdan veya daha önceden kullandığınız logo,yazı veya resmi yeni üretilecek olan Kutu ve Koli için tasarlayıp ürünlerin üzerine baskı için hazırlarlar.

Üretilen ürünleri siz mi sevk ediyorsunuz ?

Ürettiğimiz ürünler sözleşme içeriğine göre sevkiyatımız değişmektedir. Anlaşma sağlanması durumunda kapınıza kadar teslimatını sağlıyoruz.

Mikro Dalga (E) mukavva nedir ?

2 adet düz kağıdın arasına 1 adet mikro dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 2 mm’dir.

İnce Dalga (B) mukavva nedir ?

2 adet düz kağıdın arasına 1 adet ince dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 3 mm’dir.

İri Dalga (C) mukavva nedir ?

2 adet düz kağıdın arasına 1 adet ince dalga oluk tabakasının yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır.Toplam 3 kattan oluşur. Yaklaşık et kalınlığı 4 mm’dir.

Dopel (B+C) mukavva nedir ?

3 adet düz kağıdın arasına 1 adet ince dalga ve 1 adet iri dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 5 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 7 mm’dir.